Pokoje i apartamenty do wynajęcia nad jeziorem Sławskim
Pobliskie
Atrakcje
Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe odbywają się z terenu obiektu, który leży bezpośrednio przy rzece Obrzyca.
Rzeka kieruje swój leniwy nurt na zachód przepływając przez Konotop. W okolicach Jesiony wpływa do ostatniego jeziora na szlaku - Jeziora Rudno. Kolejne miejscowości na szlaku to Uście, Kargowa, Chwalim, Smolno Wielkie, Podlegórz i w pobliżu wsi Cigacice wpada do Odry na 472 km. Na całym szlaku Obrzycy czysta woda zachęcająca do kąpieli.

Obrzyca
Rzeka Obrzyca, o długości 69,9 km,prawy dopływ środkowej Odry wypływa w okolicy wsi Krążkowo, gmina Sława.
W górnym biegu przepływa przez kilka urokliwych jezior by wpłynąć do zatoki J. Sławskiego we wsi Radzyń. Przepływa przez niemal całe J.Sławskie (828 ha, głębokość 12,3, długość 9,2 km, 4 wyspy). Wypływ we wsi letniskowej Lubiatów. Dalej kieruje swój leniwy nurt na zachód przepływając przez Konotop. W okolicach Jesiony wpływa do ostatniego jeziora na szlaku - Jeziora Rudno. Kolejne miejscowości na szlaku to Uście, Kargowa, Chwalim, Smolno Wielkie, Podlegórz i w pobliżu wsi Cigacice wpada do Odry na 472 km. Na całym szlaku Obrzycy czysta woda zachęcająca do kąpieli.

Charakterystyka szlaku
Spływy kajakowe najlepiej rozpocząć w m. Lubiatów za mostem drogowym Konotop-Sława. Jednak ze względu na małe przepływy wody, dla początkujących kajakarzy przepłynięcie odcinka ok. 3 km przez kompleks leśny będzie poważnym wyzwaniem. Niski stan wody oraz radosna twórczość bobrów powoduje zarastanie rzeki. Kto lubi przeciągać kajak przez szuwary i powalone drzewa to koniecznie powinien ten odcinek przepłynąć.
Po wypłynięciu z lasu rzeka przyjmuje charakter łąkowy. Szeroka dolina, leniwy nurt, liczne meandry i obfita roślinność wodna towarzyszą nam do pierwszego i jedynego jeziora na szlaku. Nie napotkamy żadnych przeszkód aż do Jesiony. W Jesionie jaz wymagający przeniesienia kajaków prawą stroną (30 m). Przy wpływie na Jez. Rudno (J.Orchowe) utrudnienie w postaci naniesionego przez rzekę mułu. W miejscowości Rudno ujście Południowego Kanału Obry, którym można dopłynąć do Szlaku Konwaliowego w gminie Przemęt. Od wypływu z jeziora rzeka płynie szerokim korytem i nadal meandruje aż do jazu we wsi Uście. Przenosimy kajaki z lewej strony lub spławiamy. Od jazu rzeka ma charakter uregulowany. Obwałowanie po obu stronach rzeki aż do Smolna Wielkiego. Pomimo tego jest to najciekawszy odcinek Obrzycy. Brzegi porośnięte lasem mieszanym, liczne zakręty i nieco szybszy nurt sprawia płynięcie bardzo przyjemnym. W odległości ok. 1,5 km od jazu w Uściu, po prawej stronie na pierwszym zakręcie zastawka, a za nią Kanał Dźwiński. Kanałem o dł. 6 km możemy dopłynąć do Kopanicy skąd bierze początek popularny szlak kajakowy Lubuski Szlak Kajakowy. Kanał jest do przepłynięcia przy wyższym stanie wody w Obrzycy.
W Kargowej po prawej stronie za mostem drogowym Kargowa - Karszyn, dobre miejsce na biwak. Kolejny jaz przed mostem drogowym Kargowa-Klenica. Przenosimy prawą stroną za most drogowy lub spływamy (w zależności od stanu wody). W Chwalimiu kolejny jaz i możliwa przenoska. Za Chwalimiem wpływamy w szeroką dolinę. Las się oddala, wokół łąki, nurt leniwy. Przed Smolnem Wielkim największy dopływ Obrzycy - Leniwa Obra, którą można dopłynąć do Babimostu. Jeszcze w Smolnie Wielkim do pokonania jaz (przenoska z prawej) i przed nami 2 godziny pełnego relaksu. Warto podziwiać piękne widoki. Po lewej stronie linia lasów a po prawej aż do Cigacic piękne wzgórza morenowe, gdzie znów powrócono do upraw winorośli. Przed wpłynięciem na Odrę czeka wodniaków trudna przenoska prze zaporę przeciwpowodziową w Głuchowie. Przenosić z prawej strony. Ostatni odcinek to szeroki kanał, którym Obrzyca miesza wody z rzeką Odrą. Po wpłynięciu na Odrę szybki nurt niesie kajaki w kierunku Cigacic. Mijamy dwa mosty drogowe. Za drugim mostem po prawej można lądować przy przystani motorowodnej, lub płynąć 1 km dalej i wpłynąć do portu rzecznego w Cigacicach.

Wirtualny spacer

Jeszcze Cię nie przekonaliśmy? Może wolisz zwiedzić nasz obiekt nie wychodząc z domu?
Koniecznie skorzystaj z wirtualnego spaceru!

Zobacz wirtualny spacer

Konferencje

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie ustalamy najdrobniejsze szczegóły, koordynujemy i nadzorujemy przebieg całego spotkania.

Dowiedz się więcej

Wesela

Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce położone zaledwie 70m od wspaniałego jeziora i 80m od pięknego lubuskiego lasu?

Dowiedz się więcej

Masz pytanie? Daj nam znać!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o skorzystanie z kontaktu telefonicznego, bądź udostępnionego w dziale "Kontakt" formularza kontaktowego.
Nasza obsługa bardzo chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Napisz do nasW
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Stat4u